Prace Macieja Wokana w Platinum Mountain Hotel & Spa

Publikacja:
9 listopada 2020
Przez:
Izabela Kozina

O Artyście.

Absolwent szkoły Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach. Od 20 lat zajmuje się rzeźbą, łączy w twórczości kamień, metal i drewno. Działa aktywnie na pogórzu karkonosko-izerskim i tu można podziwiać wiele jego prac w przestrzeniach miejskich jak i w jego galerii na Osiedlu Huty 10 w Szklarskiej Porębie.

Maciej Wokan łączy wizje artystyczne z edukacją regionalną. Jego prace wpisane w szlaki tematyczne tworzą ich klimat, edukują i zaskakują. Dzięki rzeźbiarzowi powstał wizerunek karkonoskiego Ducha Gór wpisany w logo Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Tutaj też znajduje się dwadzieścia rzeźbionych kapliczek, tworzących ekologiczną ścieżkę edukacyjną.

Według jego pomysłu powstał „Magiczny Szlak Ducha Gór” w Szklarskiej Porębie, którego elementem jest 12 autorstwa artysty.

Maciej Wokan jest również pomysłodawcą i wykonawcą „Szlaku izerskich tajemnic” w Świeradowie Zdrój składającego się z 20 kamieni.

Prace rzeźbiarza spotkać można na Dolnym Śląsku, ale również poza granicami Polski. Wykonał 9 granitowych siedzisk dla holenderskiego artysty Hansa Lemmena na granicy Holandii, Niemiec i Belgii pod wspólnym tytułem: „14 Landmarks Grensschap Alberkaanal”.

Jego ostatni projekt to Galeria Uliczna w Szklarskiej Porębie.

#ART by Platinum Mountain Hotel & SPA

http://wokan.art

< Powrót
Bezpieczny hotel
Akceptujemy Bony Turystyczne
Powered by