Kup Voucher

01

#ART by Platinum

Artystka – Malarka, Pisarka, Publicystka – Hanna Bakuła. Nazywana „ Witkacym w spódnicy”, pani Hanna to artystka wielu talentów, absolwentka malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, autorka 20 publikacji, wieloletnia felietonistka w magazynach dla kobiet oraz mężczyzn, a także projektantka. Założyła również Fundację Hanny Bakuły, która pomaga dzieciom z domów dziecka. Aktywnie popiera kobiety i ich działania, określa się jako soft-feministka. “Kwiaty Pandemiczne” to seria prac prezentująca kwiaty, które jako jedyne “modele”, pani Hanna miała możliwość rysować w trakcie lockdownu.

Malowanie kwiatówTo, bardzo trudna sprawa, jeśli nie mają się ocierać o kicz. Są zbyt piękne. […] W czasie pandemii okazały się być jedynymi dostępnymi modelami. Wobec pierwszych, kwiatowych pasteli byłam speszona. Po kilku, zrozumiałam, że zmarnowałam wiele lat używając ich jako elementów w tłach portretów, a nie jako głównych motywów.
Hanna Bakuła

Zapraszamy do obejrzenia relacji: Wieczór Autorski Hanny Bakuły w Platinum Mountain Hotel & SPA.

Twoje Miejsce, Twój Luksus

02

#ART by Platinum

W ramach wspierania lokalnej i regionalnej sztuki, Platinum Mountain Hotel & SPA zaprosił do współpracy Macieja Wokana. Artysta od 20 lat zajmuje się rzeźbą, łączy w twórczości kamień, metal i drewno. Dzięki rzeźbiarzowi powstał wizerunek karkonoskiego Ducha Gór, powstał „Magiczny Szlak Ducha Gór” w Szklarskiej Porębie.

Twoje Miejsce, Twój Luksus

03

#ART by Platinum

​​

Dzieła Grzegorza Pawłowskiego zdobią wnętrza Platinum Mountain Hotel & SPA. Niezwykle ambitny i charyzmatyczny Artysta rzeźbiarz, uczeń Dariusza Milińskiego, mieszkający i pracujący w Szklarskiej Porębie. Tworzy zarówno w drewnie, skałach jak i w metalu, a inspiracje przynosi mu natura i świat fantazji.

Twoje Miejsce, Twój Luksus 

04

#ART by Platinum

Wnętrza Platinum Mountain Hotel & SPA zdobią przepiękne drewniane stoły wykonane na zamówienie hotelu przez Regalia Polska Manufaktura.

„Na początku było… marzenie. Marzenie o domu wśród wzgórz, otoczonego lasem, z widokiem na zamglone łąki. Marzenie o domu z gankiem ze starego drewna, ze ścianami z czerwonej cegły i dachem pokrytym stuletnią dachówką. Marzenie o domu z duszą. I taki dom powstał. A potem, dzięki doświadczeniu, jakie zdobyliśmy budując nasz dom, powstała nasza firma – Regalia Polska Manufaktura (…)” – w ten sposób Regalia Polska Manufaktura, zajmująca się wytwarzaniem niepowtarzalnych mebli ze starego drewna, opisuje swoje początki.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o wspólnym projekcie: Historia starego drewna.

Twoje Miejsce, Twój Luksus

05

#ART by Platinum

Łukasz Wieczorek, młody artysta którego talent zrodził się z pasji do wyrażania emocji w pracach artystycznych. Z zawodu ambitny młody szef kuchni, na co dzień pracujący w zawodzie i odnoszący sukcesy na tym polu. Maluje od 2 lat, traktuje to jako hobby i możliwość “złapania oddechu” w dość intensywnym życiu szefa kuchni. “Zaczęło się od tego że chciałem namalować obraz, który miał posłużyć jako element wystroju mieszkania. Moje malowanie ma za zadanie wyrzucenie z siebie emocji, czy to pozytywnych czy negatywnych i takie są właśnie te obrazy, przenoszą emocje… Malowanie obrazów i praca kucharza według mnie mają wiele wspólnego, jeśli chodzi o kreatywność i ekspresje.” 

Twoje Miejsce, Twój Luksus

06

#ART by Platinum

Czesław Szyc to artysta-plastyk, który swoją przygodę ze sztuką rozpoczął we wczesnych latach siedemdziesiątych. Doświadczenie zdobył w trakcie pobytu w Stanach Zjednoczonych i pracy jako współautor wielu projektów artystycznych w pracowni muzyka Michaela Jacksona. W swojej twórczości oddaje się refleksji nad ludzką kondycją, odnosi się do tajemnicy czasu, życia i śmierci. Prace tworzy w swoim domu w Mikołajkach, gdzie posiada również swoją autorską galerię. Ze swoimi pracami pojawiał się na wielu indywidualnych wystawach w Poznaniu, Mrągowie, Piszu czy Biskupcu.

Twoje Miejsce, Twój Luksus

OFERTY

Bezpieczny hotel
Akceptujemy Bony Turystyczne
Powered by