Kup Voucher

01

Wycieczki z dedykowanym Przewodnikiem

Turystyka piesza niezmiennie cieszy się popularnością, zwłaszcza w regionie, który słynie z zachwycającej panoramy i widoków jak z pocztówek. Szeroko rozwinięta infrastruktura turystyczna dzięki sieci szlaków turystycznych, prowadzących od atrakcji do atrakcji, od schroniska do schroniska, stwarza bardzo przyjazny klimat dla górskich wędrówek, nie tylko dla wprawionych piechurów. Mnogość tras o różnym stopniu zaawansowania sprawia, że jest to forma aktywności dla każdego, bez względu na wiek. Ponadto na terenie Szklarskiej Poręby wytyczone zostały tematyczne szlaki turystyczne. W trakcie spaceru wybraną trasą warto zapoznać się z historią, kulturą, tradycją oraz dawnymi wierzeniami i obyczajami mieszkańców Karkonoszy i Gór Izerskich. Wszystkich naszych Gości, wraz z ukochanymi, czworonożnymi pupilami zachęcamy do aktywnego wypoczynku na karkonoskich szlakach. Naszym Gościom oferujemy wycieczki z dedykowanym Przewodnikiem. 

02

Poranny nordic walking

Nordic walking to niezwykle popularna, prozdrowotna i bezpieczna forma aktywności, która z powodzeniem przyjęła się na całym świecie, zwłaszcza na terenach górzystych. Nordic walking, określany jako bezkontuzyjny sport doskonale kształtuje sylwetkę, angażując mięśnie całego ciała. Zachęcamy do udziału w porannym marszu z kijkami z naszym dedykowanym Przewodnikiem. Długość jednego spaceru to zaledwie 45 minut. Kije do nordic walkingu są dostępne dla naszych Gości do wypożyczenia w recepcji i punkcie IT.  

03

Gratka dla biegaczy

Szklarska Poręba to kultowe miejsce do uprawiania sportów wytrzymałościowych – miejsce, do którego każdego roku przybywają grupy biegaczy, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, którzy sprawdzają swoje możliwości i kondycję. Zachęcamy do spróbowania swoich sił i zachwycenia się pięknem okolicy. Malowniczy, górzysty teren, gęsty las, wspaniały mikroklimat i czyste powietrze – nic więcej nie potrzeba, aby zacząć swoją przygodę z bieganiem górskim. Dzięki wyjątkowemu położeniu naszego hotelu w pobliżu głównych szlaków, są Państwo w stanie szybko dotrzeć do wyznaczonego punktu startowego. Poniżej proponujemy bezpieczne trasy biegowe.

Hotel – Droga pod Reglami

Hotel – Droga pod Reglami – Schronisko pod Łabskim Szczytem

Hotel – Szrenica – Schronisko pod Łabskim Szczytem

04

Trasy rowerowe

Szklarska Poręba i jej okolice to aż 450 km ścieżek rowerowych o różnym stopniu przewyższenia i zaawansowania. Aby zapewnić Państwu pełną możliwość wykorzystania nieocenionych możliwości, jakie daje okolica Platinum Mountain Hotel & SPA, oddajemy do dyspozycji Gości rowery różnej klasy: elektryczne, górskie, szosowe oraz hulajnogi dla dzieci. Oferujemy także pomoc w zakresie ich doboru – nawet jeśli do tej pory ta forma aktywności była dla Państwa obca, zatroszczymy się o Państwa komfort i bezpieczeństwo. Polecane trasy rowerowe znajdą Państwo w punkcie Informacji Turystycznej. 

05

Atrakcje dla całej Rodziny

Turystyka karkonoska to także miejsca pełne rozrywki, szczególnie polecane jako sposób na spędzenie wolnego czasu dla całych rodzin. Aktywność na świeżym powietrzu, miejsca pełne tajemnic a także te, które zachwycają i imponują swoją tradycją i rzemiosłem – wszystko to w zasięgu ręki, w promieniu zaledwie kilkunastu kilometrów od hotelu. Ciekawe doświadczenia i wspaniała zabawa dla całej rodziny gwarantowana. Zachęcamy do odwiedzenia najatrakcyjniejszych miejsc w okolicy Szklarskiej Poręby. 

06

Dolina Pałaców i Ogrodów

Położona jest u podnóża Karkonoszy. Dolina Pałaców i Ogrodów to unikalny kompleks 30 przepięknych obiektów – zamków, pałaców i dworów a wśród nich m.in., tak niezwykłe miejsca jak: Pałac w Staniszowie, Pałac na Wodzie w Staniszowie Dolnym, Pałac w Wojanowie, Pałac w Łomnicy, Zamek w Karpnikach, Pałac w Pakoszowie czy Pałac Spiż w Miłkowie. Te i inne urokliwe miejsca zapraszają do poznania ich bogatej, wieloletniej historii, która jest nieodłączną częścią kultury regionu.

Fotografia: Romuald M. Sołdek

07

Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły to doskonały punkt widokowy, z którego roztacza się panorama Karkonoszy, Gór Izerskich, Gór Kaczawskich, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej. Przy dobrej pogodzie widać Ślężę na Przedgórzu Sudeckim.

Zdjęcie: Daniel Koszela Photography

08

Szrenica

Goście naszego hotelu, dzięki jego doskonałej lokalizacji pod samym szczytem Szrenicy, mają niepowtarzalną możliwość, aby udać się na pieszą wycieczkę na najwyższy szczyt Szklarskiej Poręby. Szrenica to idealny punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerskie, ale także punkt, z którego można wyruszyć w dalszą trasę, na Śnieżne Kotły czy do skał o nazwie Trzy Świnki na granicy polsko-czeskiej.

Zdjęcie: Daniel Koszela Photography

09

Chatka Górzystów

Wyjątkowe miejsce, charakteryzujące się unikalnym, biegunowym klimatem, na terenie Izerskiego Parku Ciemnego Nieba, który przyciąga wielu turystów z odległych krańców Polski. Schronisko jest również sławne z pysznych, puszystych naleśników z serem i izerską jagodą.

Fotografia: Daniel Koszela

10

Schronisko Orle

Karkonosze to nie tylko największe szczyty, ale również wyjątkowo urokliwe pasma niższych gór, jak Góry Izerskie, które doceniane są przez miłośników sportów rowerowych, ale również wielbicieli pieszych wędrówek. Zachęcamy do wybrania się w trasę zaczynając od Schroniska Orle, czyli schroniska turystycznego, pozostałoci po powstałej przy hucie szkła osadzie (kolonii) Carlsthal.

Zdjęcie: Daniel Koszela Photography

11

SkyWalk

Czy marzyli Państwo kiedyś o sięgnięciu chmur? Teraz jest to możliwe, dzięki nowopowstałej platformie widokowej w pobliskiej miejscowości, Świeradowie-Zdroju. Ze szczytu wieży roztacza się piękny widok na uzdrowisko oraz krajobraz górski. Powrót ze SkyWalk może być ułatwiony, dzięki 105-metrowej zjeżdżalni, a odrobinę adrenaliny podniesie relaks na siatce w kształcie kropli oraz spacer po szklanej platformie.

12

Huta Szkła Julia

Odwiedzając nasz hotel, możecie Państwo znaleźć kryształowe, małe arcydzieła z regionalnej Huty Szkła Kryształowego Julia. W trakcie zwiedzania będą mogli Państwo poznać niezwykle interesującą historię huty oraz z bliska podziwiać proces produkcji, a także w trakcie warsztatów poznać tajniki sztuki szklarskiej.

13

Polana Jakuszycka

Najbardziej znany ośrodek narciarstwa biegowego na Dolnym Śląsku i w Polsce. Polana Jakuszycka oferuje wiele tras przygotowanych do biegów i narciarskich wędrówek, są to trasy wyczynowe i turystyczne.

Fotografia: Daniel Koszela

14

Zamek Chojnik

Zamek Chojnik został zbudowany w XIV w. przez księcia Bolka II jako jeden z elementów fortyfikacji granic księstwa. Odwiedzający zamek mogą posłuchać legend, m. in. o Kunegundzie, zobaczyć pręgierz, postrzelać z kuszy i wejść na wieżę skąd rozciąga się malownicza panorama Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej.

Fotografia: Daniel Koszela

15

Geopark

Kopalnia św. Jana. Sztolnie kopalni rud cynku i kobaltu działały tu od XVI do XIX wieku. Kopalnie można zwiedzić podążając ścieżką dydaktyczno-turystyczną „Śladami dawnego górnictwa kruszców”. Na 8 km trasie znajduję się 12 stanowisk naziemnych oraz trasa podziemna o długości 350 m.

16

Kościół Wang

Średniowieczna drewniana Świątynia Wang w Karpaczu. Została zbudowana w XII wieku w miejscowości Vang w południowej Norwegii w początkowym okresie chrystianizacji Skandynawii, a jego architektura łączy elementy sztuki romańskiej z ludową nordycką. Świątynia wykonana jest z sosny norweskiej, która nasycona żywicą, wykazuje niezwykłą trwałość.

Fotografia: Daniel Koszela

17

Zamek Czocha

Obronny zamek graniczny położony w miejscowości Sucha, gmina Leśna, nad Zalewem Leśniańskim na Kwisie w polskiej części Łużyc Górnych.

18

Praga

Stolica Czech słynie z ogromnego kompleksu zamkowego oraz niepowtarzalnego klimatu. Już przed wiekami Praga przyciągała najznamienitszych artystów zyskując sobie miano „Złotego Miasta” – symfonii piękna i elegancji. Spacerując po uliczkach Pragi nie należy się śpieszyć, gdyż są one pełne tajemniczych miejsc.

Bezpieczny hotel
Akceptujemy Bony Turystyczne
Powered by