01

BASEN

Basen
na Lato

Jedną z największych atrakcji w upalne letnie dni są oczywiście baseny zewnętrzne. Temu, który znajduje się w Platinum Mountain Hotel & SPA uroku dodaje otoczenie. Basen zewnętrzny resortu Platinum znajduje się w naturalnym, górskim zagłębieniu między hotelem i apartamentami. Otaczają go pachnące świerki, kosodrzewiny i rododendrony. Na zielonej plaży  wygodne leżaki zapraszają do relaksu z ulubionym magazynem i orzeźwiającym napojem.

To miejsce pachnące latem i lasem, z widokiem na Karkonosze. Na basenie odbywają się liczne zajęcia od nauki pływania, poprzez aqua aerobik, aż do jogi na deskach. Są także liczne animacje dla dzieci, całych rodzin i osób dorosłych. A po tych wszystkich zajęciach zapraszamy do letniego baru, w którym nasi barmani wyczarują pyszne, zimne napoje.

Basen jest zlokalizowany 15-200 m od apartamentów i hotelu a woda w nim jest podgrzewana co powoduje, że nawet w pochmurne dni będzie przyjemnym miejscem relaksu.

Bezpieczeństwo Wody

„Liczne instytucje zdrowia publicznego na całym świecie, w tym WHO i CDC, zgodnie podkreślają, że nie wykazano dotychczas przypadków zakażenia SARS-CoV-2 poprzez wodę przeznaczoną do spożycia ani wodę do celów rekreacyjnych o kontrolowanej jakości, w tym wodę w basenach kąpielowych, poddawaną uzdatnianiu i dezynfekcji” – wyjaśnił w piśmie do sanepidu dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny omawiając możliwość korzystania z basenów kąpielowych i pływackich, spa, jacuzzi, wodnych placów zabaw w dobie panującej obecnie pandemii COVID-19.

Jak podkreślił dalej, „stanowisko to jest zbieżne z wcześniejszymi danymi, dotyczącymi innych wirusów z rodziny Coronaviridae, mogących powodować infekcje u ludzi, które szerzą się drogą kropelkową oraz przez bezpośredni kontakt”.

Źródło: https://biznes.wprost.pl/gospodarka/10329748/otwarcie-basenow-czy-koronawirusem-mozna-zarazic-sie-w-wodzie.html

02

WYCIECZKI

Wycieczki
z Przewodnikiem

Karkonosze to góry sprzyjające pieszym wycieczkom. Są wyjątkowe bo znajdziemy na nich niezliczone trasy zarówno dla zaprawionych piechurów, jak i dla rodzin z dziećmi. Zapierające dech w piersiach widoki, niezwykle czyste powietrze, dobrze przygotowane trakty z miejscami do wypoczynku corocznie przyciągają do Szklarskiej Poręby licznych turystów.

Aby dodać jeszcze odrobinę wiedzy na temat tutejszych gór, proponujemy wycieczki z przewodnikiem. Pod jego opieką nasi Goście zwiedzają  malownicze szlaki, legendarne schroniska górskie i największe wodospady polskich i czeskich Karkonoszy. Liczne propozycje wycieczek pozwolą na wybór odpowiedniej dla każdej zainteresowanej osoby. Są one także modyfikowane już podczas wyprawy, gdy okazuje się, że urok gór wciąga i siły pozwalają na zdobycie kolejnego szczytu.

Wyprawy trwają do 5 godzin i są przeznaczone dla osób z szerokim spektrum kondycyjnym – od dzieci, poprzez kobiety w ciąży i osoby starsze, do wytrawnych amatorów trekkingu. Na tę karkonoską przygodę zapraszamy także Gości odpoczywających w Platinum z psami.

Zapraszamy do sprawdzenia listy wycieczek z przewodnikiem Platinum.

WELLNESS

03

Baseny Wewnętrzne
& Sauny

Strefa wellness Platiunum Mountain to kraina łagodnego relaksu. Trzy ogrzewane baseny – do pływania, ogólnej rekreacji oraz dziecięcy z ozonowaną wodą – umożliwiają spokojny odpoczynek i rodzinną zabawę przez cały rok.

Spragnieni ciszy dorośli znajdą ukojenie ciała i umysłu w czterech rodzajach saun oraz w wyciszonym, wypełnionym solą Epsom basenie do floatingu. Idealnym dopełnieniem dnia spędzonego w strefie wellness będzie wizyta w salonie SPA Dr Irena Eris Beauty Partner z zabiegiem nawilżająco-regenerującym ciało i twarz oraz z rozluźniającym masażem.

Zapraszamy do saun:

  • Infrared (40-50 st. C, wilgotność 10%)
  • biosauna (45-60 st. C, wilgotność 40%)
  • łaźnia parowa (30-60 st. C, wilgotność 100%)
  • sauna fińska (70-120 st. C, wilgotność 10%)

Warto skorzystać z basenów:

Sezonowy basen zewnętrzny, baseny wewnętrzne – rekreacyjny (9,5×9,5m, głębokość 1,1m) i pływacki (17,5×7,45m, głębokość 1,4m), basen dla małych i dużych dzieci (7,6×7,5m, głębokość 0,5m).

04

DZIECI

Sala Zabaw
& Gier Wideo

Klimatyzowane sale – zabaw i multimedialna – pozwalają młodym Gościom dobrze spędzać czas, niezależnie od pogody. Play Room to pomieszczenie zbudowane z myślą o maluszkach, które ucieszą się z suchego basenu wypełnionymi piłeczkami oraz małpiego gaju. Multimedialny Game Room to królestwo gier wideo, interaktywnych stołów i animacji manualno-sportowych organizowanych tam podczas wakacji, świąt i Sylwestrów.

PATIO

05

Taras na Skraju Lasu

Budynek i otoczenie Platinum Mountain Hotel ***** & SPA są zaprojektowane w stylu sudeckim, a samych Sudetów można niemal dotknąć, stojąc na rozległym tarasie hotelu. Majestatyczne patio znajduje się na skraju pięknego karkonoskiego lasu, który w lecie przystraja się w zioła i kwiaty.

Pachnące igliwiem świerki oraz szumiące latem brzozy, klony i dęby widać ze wszystkich sal konferencyjnych Ametyst, wschodnich pokojów Gości, a także kawiarni Palladium Cafe & Lobby Bar. Granicę resortu wytycza Złoty Potok, którego szmer dodaje górskiego charakteru temu miejscu.

06

GÓRY

Krok od Szlaków

Pożywne śniadanie, mocna kawa i dobra mapa wystarczą, by wyruszyć z hotelu w Karkonosze! Słynne Śnieżne Kotły oraz legendarne Schronisko pod Łabskim Szczytem znajdują się przy żółtym szlaku, a ten biegnie zaledwie 400 m od resortu Platinum, więc jest idealnym kierunkiem pierwszych wypraw w góry. Widoczny z dziedzińca i okien hotelu szczyt Szrenicy zachęca do jeszcze dalszych eskapad! Można je planować samodzielnie lub z hotelową grupą, pod opieką przewodnika Platinum.

 

NATURA

07

Złoty Potok
& Górski Horyzont

Orkiestra wakacyjnych dźwięków gra przez całe lato w Karkonoszach. Goście resortu Platinum mogą jej słuchać, otworzywszy okna pokojów i apartamentów. Pobliski las i Złoty Potok szumią przyjemnie, umilając wiosenno-letni odpoczynek, a Karkonosze i Góry Izerskie otulają horyzont, pozwalając na podziwianie szczytu Szrenicy, wstęgi nartostrady Lolobrygida oraz Schroniska Wysoki Kamień z balkonów i tarasów obiektu.

Oprócz naturalnego uroku, Złoty Potok ma także nieco tajemniczą historię. Walończycy, przedstawiciele dawnego ludu romańskiego zamieszkującego niegdyś tereny Szklarskiej Poręby, wypłukiwali w potoku cenny kruszec. Stąd jego obecna nazwa, która – obok starych znaków graficznych wskazujących złoża kamieni półszlachetnych – jest jednym z wielu śladów obecności Walonów w Karkonoszach.

Aby znaleźć swój waloński skarb wystarczy wybrać się z Przewodnikiem resortu Platinum na jedną z rozlicznych wycieczek, lub udać się z rodziną i przyjaciółmi  na poszukiwanie skarbów pod opieką współpracującej z Platinum Mountain Pani Geolog.

08

GASTRONOMIA

Restauracja
& Kawiarnia

Łączymy lokalne smaki z europejskimi trendami kulinarnymi, by serwować je w Regionalnych Talerzach – hotelowej restauracji. Na kartach jej menu można znaleźć m.in. wyrafinowaną zupę z krabów i popularny tatar wołowy oraz wytrawne wina i szampany. Aby doskonałym daniom dodać odpowiednią oprawę, zarówno restauracja, jak i hotel zostały zaprojektowane z wykorzystaniem naturalnych materiałów oraz prac regionalnych artystów. Dlatego Ściany restauracji zdobi oryginalna, słynna na całym świecie ceramika bolesławiecka.

To wspaniałe miejsce zarówno na radosną ucztę w gronie przyjaciół, jak i romantyczną kolację we dwoje. Zapraszamy do sprawdzenia przystawek, dań głównych, deserów oraz win w menu Restauracji Regionalne Talerze . Smakołyki i dania dla dzieci to warte uwagi rodzica Kids Menu. Smakowite nowości Lato 2020 szefa kuchni Piotra Sabały prezentujemy natomiast w menu sezonowym.

Wieczory z przyjaciółmi oraz ukochaną osobą lubią być długie. Warto spędzić je, słuchając koncertu saksofonowego w Palladium Cafe & Lobby Bar. Szerokie, wygodne fotele i las widoczny przez szklaną szybę kawiarni pomogą oderwać się na chwilę od codzienności, a europejskie przystawki – Fish & Chips wegetariańskie kanapki i soczyste burgery – dodadzą smaku każdej dyskusji. Warto sprawdzić menu Palladium.

ROWERY

09

Wypożyczalnia
Rowerów

Zachęcamy do aktywnego odpoczynku na rowerach! Trasy w Karkonoszach i Górach Izerskich są doskonale przygotowane dla rowerzystów z różnym stopniem przygotowania. Z myślą o nich, Platinum Mountain Resort przygotował wypożyczalnię rowerów elektrycznych, górskich i hulajnóg oraz wyjątkowych rowerów szosowych marki Lamok!

Zachęcamy do sprawdzenia cennika wypożyczalni.

OFERTY

Powered by
B L O G