Aktywny wypoczynek w sercu Karkonoszy

Publikacja:
8 lutego 2021
Przez:
Karolina

Wiosenne aura sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Zwłaszcza teraz – kiedy od wielu miesięcy jesteśmy zobligowani do przestrzegania obostrzeń i zasad bezpieczeństwa, jeszcze bardziej tęsknimy za sportem. Nasz Hotel, dzięki swojemu położeniu w samym sercu gór zapewnia różnego rodzaju sposoby na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu – indywidualnie oraz z całą rodziną.

Rowerowa Kraina – na dwóch kołach po zdrowie

Jeśli przywykli Państwo do jazdy miejskiej, gdzie różnorodność krajobrazu pozostawia wiele do życzenia, najbliższa okolica Szklarskiej Poręby zachwyci Was od pierwszego spojrzenia bogactwem pejzaży i malowniczych widoków. Dla naszych Gości dostępna jest wypożyczalnia rowerów: elektrycznych, górskich, rowerów szosowych oraz hulajnóg dla dzieci. Bez względu na stopień zaawansowania oraz Państwa znajomość tej formy rekreacji, zachęcamy do zapoznania się z ofertą pobliskich miejsc wypadowych. Do dyspozycji mają Państwo aż 450 km ścieżek rowerowych o różnym stopniu trudności. Szklarska Poręba, zwana Rowerową Krainą słynie z łagodnych przewyższeń, wymagających tras dla zaawansowanych i zachwycającej panoramy, której urokowi ulegają turyści i Goście naszego hotelu.

 

Turystyka piesza – dla górskich zdobywców i dla najmłodszych

Karkonosze szczycą się niesamowitym położeniem i zapierającymi dech widokami. Góry Izerskie, obok Karkonoszy oferują drugie pod względem położenia, najbliższe pasma i szczyty górskie. Dla naszych Gości hotelowych, spragnionych bajecznych widoków jak z pocztówek proponujemy szereg wycieczek z Przewodnikiem. Bez obaw – każda trasa jest rzetelnie sprawdzona a program, tempo i czas trwania wycieczki dopasowany do Państwa możliwości i oczekiwań. Turystyka piesza w regionie Karkonoszy i Gór Izerskich jest niezwykle popularna, ale także osiągalna – nawet nie wprawiony piechur podoła górskim wzniesieniom i szlakom – a tych nie brakuje. Piękno gór i malownicze widoki sprawiają, że sprawy dnia codziennego na ten krótki moment stają się mniej istotne, by w pełni poczuć surowość gór i naturę, w całej swej prostocie.

Piesze wycieczki to także doskonały sposób na wspólnie spędzony czas z bliskimi w otoczeniu natury. Nawet najmłodsi, osoby starsze a także wielbiciele miejskiego stylu życia nie rozczarują się w otoczeniu zjawiskowych punktów na mapie, takich jak schroniska, słynne atrakcje czy jedne z najpiękniejszych wodospadów w Polsce. W ofercie wycieczek pod okiem doświadczonego przewodnika mogą Państwo zobaczyć miejsca takie jak:

  • Wodospad Kamieńczyka
  • Wodospad Szklarki
  • Schronisko pod Łabskim Szczytem
  • Złoty Widok/Grób Karkonosza/Chybotek/Chata Izerska
  • Stacja Orle – Góry Izerskie
  • Wysoki Kamień

 

Zachęcamy do zapoznania się z pakietem Obudź Wiosnę w Platinum Apartment i warunkami oferty.

< Powrót
Bezpieczny hotel
Akceptujemy Bony Turystyczne
Powered by